Servis oken Bruntál
Servis oken Bruntál - uděláme vše pro Vaše okna, aby byla zase jako nová.
Servis oken Bruntál Servis oken Bruntál

 

Zasklívání a výměna skel

Provádíme výměny a dodávky izolačních dvojskel a trojskel s lepšími izolačními vlastnostmi, které podstatně snižují pocení a rosení skel.

Pomůžeme ihned vyřešit problémy způsobené vandalismem, vloupáním nebo rozbitím skla v oknech i vchodových dveřích.


Máte potíže s rosením skel a nevíte si rady?

Dlouho jste šetřili a těšili se na nová okna, která Vám zpříjemní Vaše bydlení a ušetří náklady na topení? Vybrali jste si firmu, která Vám dodala a namontovala plastová okna, a po prvních chladných dnech zjišťujete, že se Vaše nová okna potí, rosí a začíná se objevovat plíseň? Říkáte si, že se starými kastlíkovými okny by se Vám to nestalo? Ano, máte pravdu. Stará okna většinou nemívala kvalitní těsnění (pokud nějaké vůbec měla) a teplotní ztráty způsobené netěsností a jednoduchými skly byly obrovské. Rosení u těchto oken se objevovalo vždy při vaření v kuchyni a orosená byla převážně celá skla na oknech.

Moderní okna a dveře s izolačními skly zabraňují úniku tepla, ale přesto jsou vždy jedním z nejchladnějších míst budov, proto dochází za určitých podmínek ke kondenzaci vlhkosti (vodních par) přímo na nich.
Je potřeba si uvědomit, že objekty osazené plastovými okny dobře těsní proti profukování, zatékání a únikům tepla. Zároveň však brání úniku vzduchu a tedy i vlhkosti z objektu ven, což sice výrazně omezuje náklady na vytápění, ale také přináší nutnost změnit zažité návyky ohledně mikroklimatu domácnosti – pravidelně větrat.


A jak správně větrat?

Pootevřením okna do ventilační (sklopné) polohy.

Křídlo se vyklopí o cca 10 cm a vzniklým prostorem probíhá větrání.
Tento způsob větrání omezte v zimním období a nezapomeňte, že u níže položených oken může při tomto způsobu větrání hrozit nebezpečí vloupání.


Pootevřením okna na mikroventilaci

Křídlo je cca 4 mm odtlačené od křídla a vzniklou štěrbinou probíhá větrání. Nezapomeňte, že při tomto způsobu větrání není okno uzamčeno všemi uzávěrovými čepy kování okna a může tedy u níže položených oken hrozit nebezpečí vloupání.


Nejlepším způsobem je krátké, ale intenzivní větrání, nejlépe průvanem při otevření oken.

Délka větrání se liší v závislosti na vnější teplotě, zpravidla však postačí 5–10 minut. Vnitřní prostory se nestačí prochladit, ale vlhký vzduch může uniknout. Hygienické požadavky stanovují, že je nutno vyměnit 50 % objemu vzduchu obytné místnosti za hodinu. Za normálních podmínek obvykle stačí větrání provádět 4× až 5× denně.


A které faktory mají vliv na výskyt rosení skel?

  • přítomnost většího množství lidí v místnosti
  • přítomnost domácích zvířat
  • sušení mokrého prádla v bytě
  • nedostatečné či přerušované topení – nízká teplota vzduchu
  • vnitřní parapet značně přesahuje přes topidlo
  • vaření bez zapnutého odsávání
  • koupání nebo sprchování
  • pěstování rostlin v místnosti
  • květiny na parapetu

Máte nejasnosti, dotazy? Kontaktujte nás!
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.